Barva diamantu

Barva diamantů se hodnotí na stupnici od D (bezbarvé) po Z (zřetelně žluté nebo nahnědlé). Pokud nejste znalcem diamantů, pravděpodobně nebudete schopen rozeznat rozdíl mezi diamanty, jež jsou barevně zatříděny jako D-I, pokud neporovnáte diamanty vedle sebe. Diamanty vyšších barevných tříd jsou vzácné a často znamenají cenový příplatek. Nicméně barva je do značné míry záležitost osobního vkusu, a zatímco někdo hledá téměř bezbarvý diamant, jiní dávají přednost stopě barvy.

Třída barvy D

D je nejvyšší třída barvy a je vyhrazena pro opravdu bezbarvé diamanty Pouhým okem jsou zcela bezbarvé, a díky své vzácnosti jsou velice vyhledávané.

Třída barvy E

Diamanty třídy E jsou téměř dokonale bezbarvé, pouze s mikroskopickými stopami barvy, které dokážou zjistit jen znalci diamantů.

Třída barvy F

Diamanty třídy F jsou téměř úplně bezbarvé, pouze s nepatrnými náznaky barvy, které odhalí jen zkušení gemologové.

Třída barvy G

Diamanty třídy G jinému než znalcům diamantů připadají téměř bezbarvé. Tato třída poskytuje za vynaložené peníze výtečnou hodnotu. Takovouto barvu mají diamanty v diamantových kartách. Ideální do šperku. Ideální dárek pro ženu! 

Třída barvy H

Diamanty třídy H mají velice lehký barevný odstín, který je patrný jen při hodnocení vedle bezbarvého diamantu. Neodborníkům na diamanty připadají téměř bezbarvé a představují vynikající investici.

Třída barvy I

Diamanty třídy I mají velmi lehké stopy barvy, které jsou zřejmé pouze při porovnání s bezbarvým diamantem. Neodborníkům na diamanty připadají téměř bezbarvé.

Třída barvy J

Diamanty třídy J mají velice lehký barevný odstín. Představují výtečnou volbu pro kupující s daným rozpočtem, kteří nehledají bezbarvý diamant. Třída barvy K Diamanty třídy K mají velice malé žluté zabarvení. Jsou oblíbenou volbou pro ty, kdo musí myslet na svůj rozpočet.

Třída barvy L

Diamanty třídy L mají slabý žlutý odstín. Jsou dobrou alternativou pro ty, kteří nehledají bezbarvý diamant a kteří za vynaložené peníze chtějí dostat výtečnou hodnotu.

Třída barvy M

Diamanty třídy M mají lehce zřetelnou žlutou barvu. Často jsou dobrou volbou pro ty, kteří nehledají bezbarvý diamant.

Třída barvy N

a nižší Diamanty třídy N a nižších barevných tříd mají slabý odstín žluté barvy. Jsou dobrou alternativou pro ty, kteří musí myslet na svůj rozpočet a dávají přednost diamantu, majícímu barvu.

Fancy

Ještě existují diamanty vyloženě barevné (zelené, černé atd.), který se nazývají fancy. Tyto diamanty se hodnotí jinak.

 

 

Diamanty v diamantových kartách mají barvu G až H. Jsou ideální do zasazení do šperku. Ideální dárek pro Vaší partnerku. www.diamantovekarty.cz