Čistota diamantu

Třída čistoty diamantu je míra, do níž je prostý vnitřních vměstků (nedokonalostí), nebo vnějších kazů (šmouh různých druhů). Diamanty, nemající žádné vměstky ani kazy, jsou v přírodě neuvěřitelně vzácné. Většina diamantů má vady, které lze vidět jen při 10x zvětšení – podle toho se diamanty třídí. Takové vady krásu diamantu neovlivňují.

Třídy čistoty diamantů

 

Zkratka

Třída Čistoty

Popis

FL Bezvadné Diamanty FL jsou bezvadné, bez vměstků a vnějších kazů. Diamanty této třídy jsou mimořádně vzácné.
IF Vnitřně bezvadné Diamanty této třídy nemají žádné vměstky a jsou velice vyhledávané, poněvadž jsou tak vzácné.
VVS1 S velice, velice mírnými vměstky Vměstky jsou stěží viditelné, dokonce i při použití mikroskopu. Toto je jedna ze špičkových tříd čirosti, kterou lze koupit, a vyniká výjimečnou brilancí.
VVS2 S velice, velice mírnými vměstky Vměstky jsou stěží viditelné, dokonce i při použití mikroskopu, a bez zvětšení jsou neviditelné. Toto je jedna z nejvyšších tříd čistoty, kterou lze koupit, a představuje výtečnou investici.
VS1 S velice mírnými vměstky Diamanty VS1 mají vměstky, jež nejsou viditelné pouhým okem, a jsou viditelné jen při použití 10x zvětšení. Tyto diamanty vám za vaše peníze poskytnou výjimečnou hodnotu.
VS2 S velice mírnými vměstky Diamanty VS2 mají vměstky, které jsou viditelné jen při použití 10x zvětšení. Pouhým okem tyto vměstky viditelné nejsou. Tyto diamanty poskytnou při své ceně výjimečnou hodnotu.
SI1 S mírnými vměstky Diamanty SI1 mají nepatrné vměstky, které jsou vidět při použití 10x zvětšení, pouhým okem však nikdy viditelné nejsou. Diamanty SI1 představují výtečnou hodnotu pro ty, kdo majíomezenějšírozpočet.
SI2 S mírnými vměstky Diamanty SI2 mají maličké vměstky, které jsou vidět při 10x zvětšení. Někdy mohou být viditelné i bez zvětšení. Tato třída čistoty je oblíbená mezi lidmi, kteří usilují o rovnováhumeziprvotřídní hodnotou a nižším rozpočtem.
SI3 S mírnými vměstky Diamanty SI3 mají drobné vměstky, které jsou vidět při použití klenotnické lupy s 10x zvětšením. Někdy jsou tyto vměstky viditelné i bez zvětšení.
I1-2-3 I1-2-3 Se vměstky Tyto diamanty mají vměstky, které lze někdy postřehnout pouhým okem a při použití 10x zvětšení obvykle.

 

 

Diamanty v diamantových kartách mají hodnocení SI1. Je to ideální dárek pro Vaši ženu.