Diamanty šperkové kvality

O diamantech šperkové kvality se jednoduše dá říct, že jsou to diamanty, které se dají zasadit do šperku. Diamant zasazený ve šperku musí plnit jednu hlavní funkci a tou je třpytit se. Do šperků se standartně nedávají ty nejkvalitnější diamanty barvy D,E,F a čistoty IF, VVS1, VVS2 (většinou to jsou investiční diamanty), ale dávají se tam diamanty, které mají barvu G až H, tedy barvu, která je stále krásně bílá, čistoty VS1 až SI3. Co se týče čistoty, tak záleží hodně na zlatníkovy, jak diamant ve šperku uchytí, aby nebyly eventuální inkluze vidět.

Co se týče brusu, tak je úplně jedno, jaký brus se použije, jelikož šikovný zlatník by měl být schopný zasadit jakýkoliv diamant. Nejčastěji se však používá brus round.

Váha se u šperkových diamantů moc neřeší, jelikož záleží na šperku, do kterého chcete diamant zasadit a kolik místa je ve šperku právě na diamant. Diamanty šperkové kvality jsou od 0,0054 ct (tedy o velikosti 1mm). U diamantů šperkové kvality se více než váha řeší velikost právě kvůli místu ve šperku.

 

Diamanty šperkové kvality:

Barva: G/H

Čistota: VS1, VS2, SI1, SI2, SI3

Brus: jakýkoliv, nejčastěji round

Váha: od 0,0054 ct

Velikost: od 1 mm

 

Přesně tyto diamanty diamantové karty. Tedy z diamantů z diamantových karet lze vytvořit šperk. :)