Investiční diamanty

Investiční diamanty jsou diamanty, které kupuje investor jako investici. Tedy je kupuje za účelem zisku.

Investice do diamantů funguje úplně stejně jako investice do jakékoliv jiné příležitosti (otevřené podílové fondy, akcie, nemovitosti, zlato, dluhopisy atd…). Investor koupí investiční diamant za účelem jeho zhodnocení a následně jej prodá se ziskem.

Investiční diamanty:

Investiční diamanty jsou diamanty té nelepší kvality a s váhou od 1 ct. Tedy diamanty barvy D, E, F (nejbělejší), čistoty IF, VVS1, VVS1, VS1 (nejčistší), a většinou s brusem round.

Hodnota investičních diamantů může začínat na cenách v desítkách tisíc korun až po miliony. Každý diamant má svůj certifikát a je zabalený v plastové kapsli, aby nešel zaměnit. Diamant bývá také označen.

Hodnota investice

Dá se říct, že cena diamantů (investičních i šperkových) každoročně roste. Obecně se uvádí, že cena diamantů roste o 4 až 10% ročně. Za posledních 100 let se stalo jenom 2x, že cena broušených diamantů klesla. V roce 2008 a v 70. letech. I přes 2 poklesy se cena velmi rychle vrátila. I přes výkyv, který byl v roce 2008 se za posledních 14 let hodnota diamantů téměř zdvojnásobila.

Velmi jistá a bezpečná investice.

Vzhledem k vývoji cen se investice do diamantů považuje za jednu z nejbezpečnějších investic. Diamant je investice, kterou můžete mít schovanou kdekoliv doma či v bankovní schránce. Na rozdíl od akcií, dluhopisů, investičních certifikátů máte v ruce něco, co má opravdovou hodnotu a nikoliv jenom hodnotu „papíru“ na který je vázaný hodnota nějaké firmy, či její úspěšnost.

Zlato, akcie, dluhopisy, investiční certifikáty, podílové fondy, nemovitosti… všechny tyto investice mají určitou volatilitu (kolísavost hodnoty) u diamantů tato volatilita není. Kontinuálně jejich hodnota roste tedy je velmi bezpečná investice pro mnoho investorů.

Likvidita

Diamant má velmi mnoho výhod pro investory. Má dostatečný výnos, je velmi bezpečný, avšak je méně likvidní oproti jiným investicím jako například zlatu, akciím atp. Zlato, akcie, podílové fondy prodáte takřka okamžitě, avšak u diamantů není prodej tak rychlý. Majitel diamantu musí nabídnout diamant na burze či přes nějakého obchodníka a najít kupce může trvat klidně i týdny, někdy i měsíce v případě velmi specifického diamantu. Diamant můžete prodat takřka okamžitě, avšak může se stát, že ho prodáte se ztrátou.

Prodej diamantů bych přirovnal k prodeji nemovitosti. V případě, že chcete prodat nemovitost (diamant) okamžitě, tak najdete hned druhý den kupce, avšak prodáte ji pod cenou. V případě, že si počkáte, tak najdete kupce, který koupí nemovitost za její cenu. V případě, že chcete prodat nemovitost dráž, tak si holt musíte chvíli počkat. Každá věc má svého kupce.

Investice do diamantů je velmi výhodná investice a má své nezaměnitelné místo v portfoliu každého zkušeného investora!