JAK POZNAT PRAVÝ DIAMANT?

Odborníci využívají k rozpoznání pravého diamantu od napodobeniny hned několik účinných metod. Jedná se například o zkoumání nedokonalosti kamene: U pravého diamantu se na rozdíl od toho umělého projevují tzv. inkluze, drobné skvrnky či změny barvy. Pokud jste ochotni obětovat případný falzifikát, můžete sáhnout i k poněkud riskantní zkoušce a přetřít kámen smirkovým papírem – díky extrémní tvrdosti se drahokam oproti padělku nepoškodí.

Nejrychlejší... důkaz ovšem získáte, když na kámen jednoduše dýchnete, jako byste chtěli zamlžit okenní tabuli. Diamanty totiž patří mezi účinné tepelné vodiče, takže z nich opar vytvořený dechem okamžitě mizí. Pokud se naopak zamlžení na kameni drží několik vteřin, jedná se velmi pravděpodobně o padělek. Zmíněný test však nejlépe funguje u větších kusů, kde je opar znatelnější.
zdroj: www.stoplusjednicka.cz

Výše uvedené testy jsou jenom pro odvážné. Úplnou jistotu však získáte tím, že se stavíte u nás a diamant před vámi ověříme.
Barvířská 122, Liberec

 

Diamanty v diamantových kartách jsou certifikované a není již potřeba je ověřovat. :) Ikdyž je to na Vás. :) Diamantová karta je ideální dárek.