Zabezpečení a vývoj diamantových karet

 Zabezpečení diamantových karet je nejdůležitější téma. Je krásné, že přesně popsat diamanty, které jsou v kartách zasazené, jaké jakou kvality apod... Je dobré vysvětlit, rozdíl mezi diamanty šperkové kvality a diamanty investičními. Diamantové karty jsou ideálním dárkem pro většinu žen a udělá opravdu radost...

 

Ale... k čemu všemu to je, když by bylo možné diamanty v diamantových kartách zaměnit třebas za zirkon nebo  jak zjistit, zdali někdo naše karty okopíroval a vy nekupujete originální karty od společnosti Booler Diamonds (www.diamantovekarty.cz www.boolerdiamonds.com ) , ale kupujete jenom nějakou neoriginální kopii, do které mohl kdokoliv zasadit cokoliv....

 

Vývoj diamantových karet trval přes rok. Společnost Booler Diamonds měla na skladě větší množství diamantů menších rozměrů a management společnosti přemýšlel, jakým způsobem bychom mohli diamanty prezentovat široké veřejnosti. Větši diamanty, od cca 0,5 ct, se balí do plastové kapsle, která je různými způsoby zabezpčené a většinou to dělá gemologická laboratoř. Toto balení však stojí okolo 2.000,-Kč. Nás ale zajímalo, jak zabalit menší diamanty.

Balit diamant v hodnotě 500,-Kč do kapsle za 2.000,-Kč by nebylo efektivním řešením. Standardně se menší diamanty prodávají v obyčejném plastovém pytlíčku, což ale neodpovídá naší představě o elegantním dárku. Představte si tu radost manželky, když by pod stromečkem našla pytlíček.

 

 

 

Zde začalo hledání ideální varianty. Podmínky byly jasné:

  • diamant musí být viditelný
  • diamant nesmí být možné zaměnit
  • diamant musí být jednoduše vyjmutelný
  • balení musí být pěkné a praktické
  • balení musí být cenově přijatelné
  • přesné popsaní diamantu

 

Úkol to byl opravdu těžký. Zkoušeli jsme mnoho způsobů a cest, jakým diamant zasadit. Oslovili jsme spoustu společností  zabývající se obaly, kontaktovalo se několik vysokých škol, zda nemají nějaký nápad a zádavaly se projekty na balení karet. Neúspěšně. Nějaké „prototypy“ jsou ještě na sídle společnosti na ukázku schovány, aby připomínaly začátky projektu www.diamantovekarty.cz  (www.diamondincard.com).

 

Nakonec s řešením přišel český kolega, který vymyslel diamantové karty. Dle přísloví „v jednoduchosti je krása“ přišel s nápadem zakrýt diamant fólií a zabezpečit to proti záměně... Začali se vyráběr první vzorky a posílat na kontrolu a ke schválení, kde nakonec se po pár drobných úpravách přišlo s výrobkem „diamantové karty“. Jedná se o diamanty zasazený v plastové kartě tak, aby diamant šel vidět, nešel zaměnit, avšak lze jej jednoduše vyjmout. Je to perfektní dárek.

 

Nejsložitější na dané kartě je zabezpečení. Kvůli ochraně klientů nemůžeme zabezpečení rozepisovat do podrobna a popsat aboslutně všechny detaily, ale základní Vám určitě popíšeme.

 

Zabezpečení by se dalo rozdělit do dvou skupin. Duševní zabezpečení a fyzické zabezpečení.

 

Duševní zabezpečení

Každá karta je originál. Nenajdete 2 stejné karty na celém světě. Sice v nich mohou být stejné diamanty, ale karty budou jiné. Každá karta má přesně své výrobní číslo, pořadové  číslo, číslo hologramu a ještě další informace (nezveřejnitelné), které musí přesně pasovat a jejich kombinace známe jenom my. Navíc každá karta může mít jinou podkladovou kartu (to, na co se tiskne). Proto, když nám ukážete jakoukoliv kartu, tak my přesně poznáme, zda-li je od nás či se jedná o kopii.

 

Fyzické zabezpečení

Diamantová karta je plastová, avšak už i prvotní potisk má své zabezpečení.

Každý diamant je překrytý speciální folií. Nelze tedy diamant vyjmout a následně zasadit zpět.

Každá karta má i svůj hologram a jedinečným číslem, který při porušení nelze znovu přilepit zpět, aniž by to nešlo poznat.

Diamant je zasazený v prohlubni, do kterého diamant přesně pasuje.

 

Zabezpečení diamantových karet je jedna z nejdůležitějších věcí na celém produktu. Proto výroba probíhá pod velmi přísnou kontrolou, i nadále jsou namátkově vybírány karty na kontrolu. Při výrobě diamantových karet se důkladně kontroluje, aby každá karta obsahovala přesně to, co je na druhé straně certifikováno.

 

Diamantová karta je krásný dárek pro někoho, koho máte opravdu rádi a chcete mu udělat radost. Proto dbáme na to, aby zákazník dostali přesně to, co certifikujeme.

 modra_vlozeni_diamantu